Kiadványok

Az előadóművészet és az oktatás területén szerzett több évtizedes tapasztalatra építve Fehér József 1993-ban alapította meg a Fejér megyei Tác községben a Gorsium Zeneiskolát. Ebben az intézményben indult el kísérleti jelleggel a szintetizátor-keyboard tárgy oktatása, amely egyben a könnyűzenei iskolarendszerű képzés bevezetését is jelenti Magyarországon. 1997-ben az intézmény alapító igazgatója, Fehér József szintetizátor-oktatási szakértő a Művelődési és Oktatási Minisztériumtól felkérést kapott a szintetizátor-keyboard tárgy országos tantervi programjának elkészítésére. A program kidolgozásában, lektorálásában több neves művész is közreműködött: Lehotka Gábor (+) orgonaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Akadémia orgona tanszékének korábbi vezetője, Esze Jenő Köztársasági érdemkereszttel kitüntetett, Lyra-díjas zongoraművész, valamint Balázs Fecó Liszt (+) Ferenc-díjas zeneszerző, előadóművész.
A tantervi programot a Művelődési és Oktatási Miniszter 1998-ban adta ki, amely alapján elindult országosan az elektroakusztikus zenei képzés. Ebben az évben került kiadásra a négy kötetből álló Gorsium Szintetizátor-keyboardiskola is, melynek szerzője Fehér József.

Gorsium Szintetizátoriskola I.
Gorsium Szintetizátoriskola II.